Hledat

Nabízíme

Příspěvky

RSS

Blog
 • Watching the English aneb vše, co jste kdy chtěli vědět o britské kultuře

  2018-11-26

  Chcete Britům nahlédnout do kuchyně i do ložnice, pochopit, jak fungují dostihy a „zákony hospody“ nebo zjistit, co je v britské společnosti tabu? Pak vás Watching the English nemůže zklamat.

 • Deset literárních tipů, pokud se rádi bojíte

  2018-10-31

  Dlouhé zimní večery se blíží a není nad to zavrtat se do křesla s knihou. Patříte taky mezi čtenáře, kteří se u knihy rádi bojí?

 • Marek Vít’s TOP 5 BOOKS

  2018-10-20

  Marek Vít je spoluzakladatelem webu helpforenglish.cz a držitel prestižního ocenění Evropský učitel jazyků 2008. Na stále se opakující dotazy na knihy, které by doporučil studentům angličtiny, zareagoval jeho nepostradatelnými TOP 5 books.

 • Tipy na zábavné učení angličtiny

  2018-10-16

  Knihy už vás nebaví a chcete vědět, jaké trendy hýbou světem? V tomto článku najdete přehled metod, které jsou teď nejvíc v kurzu.

 • S jakými aplikacemi se na podzim pořádně opřít do angličtiny?

  2018-10-12

  Kolem vás se všichni učí s chytrým telefonem v ruce a vy byste to rádi zkusili taky? V článku se dozvíte, které aplikace dají vašemu studiu úplně nový směr.

 • Deset tipů pro věčné začátečníky

  2017-06-15

  Nedaří se Vám vystoupit ze začarovaného kruhu věčného začátečníka? Nezoufejte, někdy může pomoci i docela jednoduchá rada. Zkuste si vybrat a uvést do praxe jeden z deseti tipů, které vám přinášíme.

 • Co jste možná nevěděli o angličtině

  2017-04-12

  Zajímá vás, jaké je nejdelší anglické slovo nebo jak vzniklo slovo selfie? Pak jste na správné adrese. Dozvíte se také, jak zní první doložená anglická věta a kde si můžete spočítat, jak velkou máte v angličtině slovní zásobu.

 • Nejčastější anglická příjmení a jejich význam

  2017-02-07

  Víte, jaké je nejčastější anglické příjmení a co znamená? A jaké je typické londýnské příjmení? Věděli jste, že fastfoodový řetězec McDonald není pojmenován podle příjmení jeho zakladatele, ale podle klauna?

Previous articles »