Hledat

Nabízíme

Jací jsou? - Kanaďané

ISBN9788075085443
Typpaperback
VydavatelLingea
Rok vydání2020
Počet stran96

3-5 dní

110 KčNaše cena:

-15% 129 KčPůvodní cena:

Popis

Kanaďané jsou značně nesourodá skupina. Co však všechny spojuje, jsou vrstvy oblečení, které chrání extrémním chladem, dále popularita typicky kanadského piva a kanadské žitné whisky a samozřejmě nesmí chybět javorový sirup. Zásadní roli v zemi javorového listu ovšem hraje hokej. Hokej pro Kanaďany není to nejdůležitější v životě, hokej je život. Každá vesnice v Kanadě až po tu nejmenší osadu má vlastní kluziště. Jakmile si ovšem Kanaďané obují brusle, všechna jejich slušnost a úcta k ostatním je ta tam, zejména vůči každému, kdo na sobě nemá dres stejné barvy.

Kanadské zimy mohou být velice skličující a léta mohou být stejně tak hrozivá. To ovlivňuje myšlení zdejších lidí: obvykle jsou zvyklí pružně se přizpůsobovat extrémům. Kanaďané čelí nepřízni osudu s úsměvem a jejich mentalita jim velí „zubit se a vydržet", i když jim úsměv na tváři drží jen mráz. I v nejhorší ledové bouři někdo stejně prohlásí: „No, aspoň že dneska venku nelítají mouchy."

Kanaďané by chtěli být vnímáni jako světoví mírotvorci, drsní průkopníci, pracovití dělníci, zkušení milovníci venkovních aktivit, dobrotiví dobyvatelé své divoké země a homogenní kmen ekologů s patřičným know-how. Jejich dvojjazyčnost podle nich dokládá, že jsou osvícenou polovinou severoamerické společnosti. Kanada má obrovské množství jezer a mnoho rodin vlastní malou chatu nebo srub. Aktivity na jezeře se ovšem neomezují na letní měsíce. Mnoho lidí rybaří v zimě, což má tu výhodu, že nepotřebují loď. 

Občas Kanaďany potrápí vysoká úroveň byrokracie. Odhaduje se, že existuje 40 tisíc zákonů, kterými se svědomitý občan musí řídit a jejichž neznalost neomlouvá. Podle některých archaických zákonů jsou například děti v Calgary povinny získat před zahájením koulované povolení starosty; od cyklistů z Edmontonu se očekává, že budou při zatáčení dávat signál rukou a zároveň vždy svědomitě držet řídítka oběma rukama; Saskatoon postavil mimo zákon pokusy chytat ryby do ruky a v Ottawě patří k přečinům jíst o šabatu zmrzlinu na veřejnosti.

V knize se zábavně dočtete mnohem více o každodenním životě a povaze Kanaďanů, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. Nechte se inspirovat a poznejte duši obyvatel země javorového listu.

Recenze

Napsat recenzi

Jací jsou? - Kanaďané

Jací jsou? - Kanaďané

Napsat recenzi

Také doporučujeme

Ostatní produkty ve stejné kategorii