Hledat

Nabízíme

SEMINÁŘE

BLOK 9:00 - 10:00 (zpět na hlavní stránku)

Označení semináře NEW znamená, že se daný seminář objevuje na Englishbooks Day poprvé. 

Informaci, zda je seminář cílen pro učitele či studenty, najdete pod každou anotací.1. HOW TO TELL A STORY
(Jat Dhillon, Giving Voice)      NEW

Good communication is the heartbeat of every relationship be it at home, work or the classroom. And it is stories that bind us to each other. Through drama-based activities, learn how stories can help you connect more meaningfully with the world around you.

Jazyk: anglicky
Určeno pro: učitele a studenty (minimálně na úrovni B1)

Jat DhillonJAT DHILLON became an English teacher in 1997 and a teacher trainer in 2012. He has worked / works with the British Council, Lycee Francais de Prague, Charles University, CTU, National Theatre, Royal Shakespeare Company (Education) and Martin Hilsky. He is the Founder | Director of Giving Voice (www.givingvoice.cz), where people from all walks of life learn to connect meaningfully.


2. SPEAKING (NEJEN) PRO SAMOUKY
(Marek Vít, helpforenglish.cz)    OPAKOVÁNÍ SEMINÁŘE Z ROKU 2015

Je možné nějak efektivně v rámci samostudia zlepšovat své dovednosti mluvit anglicky? Slovíčka a gramatiku samouk určitě zvládne, na poslechu a čtení také může sám pracovat, ale jak by mohl efektivně budovat dovednost SPEAKING? Seminář vám představí metody a aktivity, které Vám pomohou, aniž byste k tomu nutně potřebovali dalšího člověka.

Jazyk: česky
Určeno pro: studenty A2-C1 (využijí i učitelé)

Marek VítMAREK VÍT je učitelem praktického anglického jazyka na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice. Je držitelem certifikátu CPE a ocenění Evropský učitel jazyků 2008. Má dlouholeté zkušenosti jako středoškolský učitel, soukromý lektor a překladatel. V posledních letech se věnuje vývoji výukového software a tvorbě stránek www.helpforenglish.cz.


3. IDEAS FOR TEACHING VOCABULARY
(Daniela Clarke, Macmillan)   NEW

This session offers practical ideas to help young learners with vocabulary learning via the multisensory approach to learning. We will explore a range of activities that introduce and practise vocabulary, where senses are used to stimulate the brain into not just absorbing, but effectively storing and using newly learned language.

Jazyk: anglicky
Určeno pro: učitele ZŠ (5. třída + 2. stupeň)

Daniela ClarkeDANIELA CLARKE is a teacher, teacher trainer and ELT writer. She has been involved in ELT for over 20 years, mainly in the UK and the Czech Republic. Her teaching experience ranges from young learners to adults of all language levels and competences, and her teacher training experience covers training on the Trinity Cert TESOL and Exam Assessors Courses. Daniela currently works as a teacher trainer and an ELT consultant, and presents regularly at ELT conferences in Central and Eastern Europe. She is especially interested in the theory of learning, motivational teaching strategies and tactile learning.


4. PSANÍM DENÍKU K LEPŠÍ ANGLIČTINĚ
(Lucie Gramelová, jazykovy-koutek.cz)      NEW

Na tomto semináři se seznámíme s různými typy originálních deníků - One Sentence Daily, Gratitude Journal Writing, One Hundred List a další. Aktivity si na místě vyzkoušíme v krátkých cvičeních, abyste doma mohli navázat na to, co vás nejvíc oslovilo. Závěrem se také zaměříme na tipy, jak psát deník na úrovni A1 a A2.

Jazyk: česky
Určeno pro: začátečníci až pokročilí studenti (využijí i učitelé)

Lucie GramelováLUCIE GRAMELOVÁ vyučuje italštinu a řečtinu, dále mluví anglicky, německy, francouzsky, španělsky, nizozemsky, portugalsky, rumunsky, albánsky a turecky. Píše blog o studiu cizích jazyků (www.jazykovy-koutek.cz) a je autorkou několika učebnic a pracovních sešitů. Dále se věnuje popularizaci moderních metod ve výuce cizích jazyků, její kurz Jak se učit jazyky absolvovalo v loňském školním roce více než 200 zájemců. Je absolventkou FF UK, obor španělština.


5. HOW TO USE ADVERTS IN ENGLISH LESSONS
(Lucie Skrčená, helpforenglish.cz)     NEW

Advertisements as a part of TV broadcasting are often dispised but some of them are quite funny, imaginative and best of all, totally suitable for ELT. If we leave out their purpose, a perfect skill activity prop is born! In this seminar I will show you some ads I use in my classes and activities my students and me just love.

Jazyk: anglicky
Určeno pro: učitele
Video level: beginners - intermediate but can be adjusted to all levels

Lucie SkrčenáLUCIE SKRČENÁ je soukromou lektorkou angličtiny více než 10 let a také učí na ZŠ v Kladně. Ráda objevuje nové metody výuky a zkouší je na svých žácích. Je držitelkou certifikátů CAE a TKT. Na stránkách www.helpforenglish.cz působí jako redaktor a moderátor. Právě studuje Masarykovu univerzitu v Brně obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání. Kromě angličtiny se věnuje i francouzštině.


6. ANGLICKÁ VŠEHOCHUŤ ANEB ZÁKULISÍ WORD OF THE DAY
  (Roman Svozílek, helpforenglish.cz)     UPRAVENÝ SEMINÁŘ Z ROKU 2017

Na stránkách Help for English a v aplikaci English Me vychází od roku 2016 každý den krátký článek se „slovíčkem dne“ (dnes jich je tam už téměř 1500). Slovíčka to jsou to opravdu různorodá. Někdy jsou to ta, kde studenti mnoha úrovní stále chybují ve výslovnosti nebo použití, jindy to jsou slova, která patří do běžné angličtiny, ale v učebnicích se s nimi často nesetkáte. V tomto semináři nahlédnete do zákulisí přípravy takových „slovíček dne“. Budete si také moci porovnat svoje znalosti s ostatními a určitě si ukážeme desítky těch nejzáludnějších výrazů.

Jazyk:
česky
Určeno pro: středně až více pokročilé studenty

Roman SvozílekROMAN SVOZÍLEK je lektor angličtiny zaměřující se převážně na firemní výuku. Skupiny i jednotlivce různých úrovní vyučuje už více než 20 let a jeho práce je mu stále velkým koníčkem. Na hodinách klade důraz na komunikaci a humor. Je také spolušéfredaktorem stránek www.helpforenglish.cz, kde působí od roku 2008.