Hledat

Nabízíme

Jací jsou? - Češi

ISBN9788075085405
Typpaperback
VydavatelLingea
Rok vydání2020
Počet stran96

3-5 dní

110 KčNaše cena:

-15% 129 KčPůvodní cena:

Popis

Češi věří, že mají tu nejlepší kuchyni a nejlepší pivo v celé galaxii, nejhezčí děvčata a nejlepší sportovce. Částečně je to pravda, cizince ale často překvapuje naše záliba ve smažení, smažený sýr s tatarkou je mimo jakoukoliv představivost. České pivo je však vyhlášené a mnozí turisté k nám vyráží hlavně na tyto ochutnávky. Co se týká sportu, Češi jsou přesvědčeni, že jsou nejlepšími hokejisty světa, a nesouhlasit by s nimi mohl snad jen rodilý Kanaďan s permanentkou na zápasy Vancouver Canucks. Češi jsou také vášniví cyklisté, atleti nebo tenisti. Snad proto přišli Češi s celou řadou zvláštních sportovních disciplín (kolová, česká házená či nohejbal) a jsou jejich světovými šampiony.

Češi se rádi vsázejí. Nejde o výhru nějaké velké částky, jde jen o zábavu. A klidně se vsaďte, že kdybyste se zeptali pěti Čechů, jaká je nejdůležitější část jejich národní povahy, minimálně čtyři vám řeknou, že je to smysl pro humor. Český humor nezná hranic. Češi do něj umí zakomponovat nesamostatnost, vychytralost a dokonce i závist. Říká se, že Češi jsou tak vtipní, že se dokážou smát i vlastní žloutence.

Posedlostí zde najdete celou řadu. Český zápal pro chalupaření spojuje romantickou touhu po venkově a základní instinkt českých mužů něco montovat a kutit. Po víkendu plném těchto horečnatých aktivit se vracejí do měst uvolnit, odpočinout si a v klidu posedět v práci, kde načerpají energii na další víkend. K dalším českým koníčkům patří zahradničení, houbaření, turistika a trampování.

Recenze

Napsat recenzi

Jací jsou? - Češi

Jací jsou? - Češi

Napsat recenzi

Také doporučujeme

Ostatní produkty ve stejné kategorii